11/08/2022

עדכון עמלות, הנחה מדורגת בעמלות המסחר

פקודות מייקר - פקודות טייקר

מנגנון העמלות בביטוסי פרו (הבורסה) המתואר בכתבה הזו אינו בשימוש יותר - בתאריך 27.02.2024 עודכן המנגנון הקובע את עמלת המסחר בבורסה, כמפורט בכתבה: ביטוסי פרו - הנחה מדורגת בעמלת מסחר.

ניווט מהיר

 

עמלות מסחר מדורגות בקנייה ומכירה של קריפטו

בתאריך 04.09.2022 בוצע עדכון בתמחור ובמנגנון קביעת עמלות המסחר בפקודות קנייה ומכירה של קריפטו מול השקל בביטוסי פרו (בורסה). העדכון כולל העלאת עמלת מסחר בסיסית ומדרגות הנחה על עמלות המסחר. ההנחה מתעדכנת על בסוג פעולת המסחר בספר הפקודות ועל פי נפח המסחר הנצבר בחשבונך במהלך תקופה של 30 ימים:

  • סוג פעולת המסחר בספר הפקודות - פקודת קנייה או מכירה (לימיט, מרקט, סטופ לימיט)
  • נפח המסחר המצטבר בחשבון המסחר שלך - יזכה אותך בהנחה בעמלות על פי מדרגות עמלה נמוכות ואטרקטיביות יותר.
  • פוזיציית המייקר/טייקר של הפקודה שלך - העמלה על פוזיציית המייקר והטייקר זהות.

 

צבירת הנחות בעמלה

על פי נפח המסחר בחשבונך
המודל הוא פשוט: פקודות קנייה ומכירה של קריפטו בשקלים נצברות במשך 30 ימים ומזכות בהנחה בעמלת המסחר. את ההנחה בעמלה אפשר לממש על ידי ביצוע פעולות קנייה/מכירה למשך 30 הימים הבאים אחר כך. ההנחה מתעדכנת בזמן אמת לפי נפח המסחר שביצעת (בערך השקלי). כך יתאפשר לך לעבור בין מדרגות עמלה וליצור פקודות מסחר חדשות בעמלה הולכת ופוחתת.

על פי פוזיציית המייקר/טייקר של הפקודה

פוזיציית מייקר או טייקר יאפשרו לך עמלת מסחר זהה בלי קשר לפוזיציה.

 

קביעת העמלות

העמלה נקבעת במועד רישום (יצירת) הפקודה והוספתה לספר הפקודות, נפח המסחר שביצעת במשך 30 הימים שקדמו למועד יצירת הפקודה, וללא קשר לפוזיציית מייקר/טייקר של הפקודה. במסך העמלות שלנו נמצא פירוט מלא של עמלות המסחר המדורגות הכולל עמלות זהות למייקרים וטייקרים.

הפעילות שלך בבורסה בטרם כניסת העדכון לתוקף

  • כל פקודות המסחר שקיימות בספר הפקודות עד למועד השינוי, ישארו עם עמלת המסחר שנקבעה להן בשעת היצירה שלהן. כך למשל, פקודה שנוספה לספר ב 1 לאוגוסט 2022 עם עמלה של 1%, תשאר עם עמלת מסחר של 1% עד שהפקודה תצא לפועל או עד שתבוטל.
  • כל פעולות המסחר שלך שבוצעו במהלך 30 הימים לפני העדכון נצברות. אם ביצעת פעולת מסחר בתקופה הזו, באפשרותך להנות מהנחה בעמלות המסחר החל מהתאריך 4.9.22 למשך 30 ימים.

 

דוגמאות

דוגמה #1 - פקודות מסחר במרקט ולימיט
איתן מבקש לקנות ביטקוין בפעם הראשונה, במחיר השוק (Market). במצב כזה הוא יהייה הטייקר של הפקודה.
בילי מבקשת לקנות ביטקוין בפעם הראשונה בפקודת שער (Limit) במחיר נמוך מההיצע (Ask), כלומר נמוך מהצעת המכירה הכי נמוכה. במצב הזה הפקודה של בילי תחשב כפקודת מייקר, היא איננה פוגשת את מחיר השוק והפקודה שלה למעשה נכנסת לספר הפקודות. לאיתן וגם לבילי תיקבע עמלת מסחר בגובה 2.5%.  

דוגמה #2 - פקודת מסחר בסטופ-לימיט
גילי מחזיקה בביטקוין אחד בחשבון המסחר שלה בביטוסי. שער הביטקוין היום 80,000 ש״ח. גילי רוצה למכור את הביטקוין שלה כאשר השוק יכנס לירידות. היא קובעת את התנאי (הטריגר) שלפיו: אם וכאשר מחיר הביטקוין יהיה 70,000 ש"ח, תתווסף לספר הפקודות פקודה מסוג לימיט בשער 75,000 ש"ח. ככל שמחיר השוק יגיע לתנאי שקבעה גילי (70,000 ש״ח), תתווסף פקודת לימיט בשער 75,000 ש״ח לספר הפקודות. במקרה זה, עמלת המסחר תקבע במועד שבו גילי רשמה את פקודת הסטופ-לימיט (ללא קשר אם הפקודה תתוסף וא/ו תצא לפועל). העמלה תקבע לפי נפח המסחר שגילי ביצעה במשך 30 הימים שקדמו למועד במועד שבו היא רשמה את פקודת הסטופ-לימיט, וללא קשר לפוזיצייה של הפקודה (מייקר/טייקר.

דוגמה #3 - נפח מסחר
איתן מבקש לקנות ביטקוין בפעם הראשונה. הוא מייצר פקודת מרקט בגובה 25 אש״ח.
בילי מבקשת לקנות ביטקוין בפעם הראשונה. היא מייצרת פקודת מרקט בגובה 20 אש״ח ולאחר מכן פקודת מרקט נוספת בגובה 10 אש״ח. לאיתן תקבע עמלת מסחר של 2.5% על כל הסכום, לבילי תקבע עמלת מסחר של 2.5% על 20 אש״ח, אבל רק 2.25% על 10 אש״ח הנוספים.

דוגמה #4 - צבירה במשך 30 ימים, וזכאות להנחה במשך 30 ימים
איתן קנה אתמול ביטקוין בסכום כולל של 20 אש״ח. למשך שלושים הימים הקרובים כל פקודה חדשה תזכה אותו בהנחה בעמלות מסחר לפי המדרגה המתאימה. העמלה נשמרת כל עוד הפקודה אינה מתבטלת. 
בילי קנתה אתמול ביטקוין בסכום כולל של 100 אש״ח. אם היא לא תבצע פעילות מסחר בחשבון במהלך שלושים הימים הבאים, היא לא תהיה זכאית להנחה עבור פקודות עתידיות.