08/05/2023

לראשונה בישראל - בורסת ביטקוין וקריפטו קיבלה רישיון נותן שירותים פיננסיים

ביטוסי מחזיקה ברשיון של רשות שוק ההון למתן שירותים בביטקוין וקריפטו - אילוסטרציה

רישיון נש״פ לבורסת קריפטו בישראל


אנו שמחים לבשר כי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון העניקה לפלטפורמת המסחר של ביטוסי רישיון קבוע ומורחב (שמספרו 67870) למתן שירותים פיננסיים בקריפטו. זוהי הבעת אמון יוצאת דופן של הרגולטור הפיננסי - לראשונה ניתן רישיון מסוג זה לבורסת קריפטו ישראלית. 

קבלת הרישיון נסמכת על יותר מעשור של פעילות מוסדרת העומדת בדרישות הקפדניות ביותר של הרגולציה הישראלית. כעת, הרישיון יאפשר לביטוסי לשחרר חסמים בשוק ולהרחיב את האופק העסקי ויתמוך במאמצים שלנו להעניק שירותי קריפטו ובלוקצ׳יין מתקדמים וחדשניים לציבור בישראל, לצד פיתוח מערכות יחסים אסטרטגיות עם גופים טכנולוגיים ומוסדות פיננסיים, כל זאת בשיתוף פעולה עם הבנקים והמערכת הפיננסית בישראל.

ביטוסי קיבלה היום (8.5.2023) מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון רישיון למתן שירות בנכס פיננסי - מורחב, כאשר בעיסוקים המורשים לפי הרישיון שניתן, החברה רשאית לעסוק בהחלפה של נכס פיננסי בנכס פיננסי אחר, לרבות פדיון, פריטה, המרה, מכירה, שמירה או העברה של נכס פיננסי, לרבות מטבע וירטואלי. הרישיון ניתן לחברה עד לסוף שנת 2025. כחלק מהתנאים שנקבעו לצורך תקפות הרישיון, ביטוסי תצטרך לבצע שמירה של מטבע וירטואלי באמצעות נותן שירות ייעודי אחר (משמורתן). 

ציטוטים של הנהלת החברה

אלי בז'רנו, מנכ"ל ומייסד החברה: אנו מביעים את הערכתנו ותודתנו לרשות שוק ההון על העבודה היסודית והמקיפה שערכה לצורך מתן הרישיון וכמובן מודים לעשרות אלפי לקוחותינו בישראל על הבעת האמון בפעילות שלנו בעשור האחרון והצעידה המשותפת בדרך הארוכה שעברנו. העולם עובר טרנספורמציה אל עבר הכלכלה הדיגיטלית ואנו גאים להיות נדבך מרכזי בתהליך הזה כאן בישראל״. אלי גם מוסיף כי: ״אחרי למעלה מעשור של חלוציות בתחום הביטקויו והקריפטו בישראל ביחד עם שותפי לדרך, הדר מקדסי, אנו זוכים לקבל הכרה רשמית מהרגולטור שלנו, רשות שוק ההון, ומקבלים רישיון קבוע ומורחב למתן שירותים פיננסיים בקריפטו בישראל. זוהי עוד אבן דרך חשובה ביצירת חדשנות טכנולוגית ופיננסית שביטוסי מקדמת מאז 2013״.

עו"ד ורו"ח רון צרפתי, סמנכ"ל הכספים והרגולציה מסביר כי: ״מדובר בבשורה של ממש, שכן מעטות בורסות הקריפטו בעולם בכלל ובמדינה מערבית בפרט, שמחזיקות ברישיון ייעודי מהרגולטור לשירותי מסחר בקריפטו. אנו שמחים שהרשויות והבנקים בישראל מאפשרים ומחזקים את השילוב בין הכלכלה המסורתית לכלכלת הקריפטו החדשנית״. רון מוסיף גם: ״אנו מלאי הערכה לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שהשקיעה מאמצים רבים בבחינה לעומק וביסודיות של הפעילות של ביטוסי ואכן בסופו של תהליך ממושך, הביעה אמון בחברה נוכח המקצועיות והמוניטין המצוין שלה, אשר נמדד בעשור של פעילות ועשרות אלפי לקוחות. החברה תמשיך לצעוד ולצמוח תוך ניהול סיכונים שמרני במסגרת הרגולציה שהרשות מתווה״.  

ד"ר רמי ששון, עו"ד וחבר דירקטוריון בביטוסי: "יש להביע הערכה מקצועית וכנה לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון על העבודה המואמצת שהיא עשתה בשנתיים האחרונות, אשר מצעידה את מדינת ישראל לקדמת הבמה העולמית בתחום המטבעות הוירטואליים ובקביעת אסדרה וסטנדרטים שמרניים ונאותים. רגולציה זו תעודד התפתחות של שוק פיננסיים תחרותי ומשוכלל מצד אחד, ותיצור הגנה על האינטרסים של ציבור המשקיעים והצרכנים מהצד השני. אני שמח וגאה להוביל את החברה שפעלה תמיד תחת רגולציה עצמית וניהול סיכונים שמרני. מתן הרישיון יאפשר להביא להתפתחות עסקית של החברה".